AGATA KUS. PAINTINGS. , Gadający Pies, Kraków 2016.

Agata Kus. Paintings
Gadający Pies, Kraków 2016

book1

Wśród bogatych zbiorów kolekcji MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie możecie znaleźć prace Agaty Kus, a w naszej księgarni czeka na Was album „Paintings” prezentujący twórczość tej artystki. Dodatkową atrakcją publikacji są trzy różne wersje okładki do wyboru!

Agata Kus to absolwentka i doktorantka Wydział Malarstwa ASP w Krakowie. Zajmuje się malarstwem, video i performancem. Jej twórczość opiera się na binarnych opozycjach. Z jednej strony prace, które tworzy urzekają wirtuozerią, pięknem i subtelnością, z drugiej bywają celowo zniszczone, zamalowane, niedokończone. Zarówno jej delikatne, jak i drapieżne obrazy są powrotem do figuratywnego malarstwa z całym bogactwem jego środków. Prace te, chociaż wydają się być powrotem do klasyki gatunku, nie są proste. Cechuje je także wielość narracji, różnego typu kolaże, pseudowycinanki i wklejki. Artystka wykorzystuje także napisy, cytaty i komentarze do obrazów, które nie tyle tłumaczą ich przekaz, co komplikują go, budząc konsternację. Agata Kus często maluje kobiety, wyrażając swe pytania o tożsamość oraz kształtowanie własnego ciała w imię jakiś ideologii. W albumie znajdziemy obrazy artystki pochodzące z rożnych etapów jej działań twórczych oraz stop-klatki z video artów.

Wszystkim, którzy cenią kunszt malarski oraz zainteresowanych tematem kobiecej tożsamości, polecamy album „paintings” Agaty Kus. Publikacja wydawnictwa Gadający pies z trzema wersjami okładek dostępna już w MOCAK Bookstore!

http://bit.ly/1OQmgJf

Książka dostępna online w MOCAK Bookstore, Księgarni Zachęty, Galerii Zderzak, Galerii Bielskiej BWA, Muzeum Rzemiosła w Krośnie.

 

3 różne okładki. Tekst w języku polskim i angielskim.

3 different covers. Text in polish and english. 

 

Editor:
Mariusz Horanin
Texts:
Agnieszka Gołębiewska, Marcin Świetlicki
Translation:
Robert Gałązka
Graphic design:
Elżbieta Merta
Potographs:
Andrzej Pilichowski-Ragno, Tomasz Prymon, Bartosz Konieczny, Rafał Sosin
Patronage:

 

WRO _09-PARIS-LOGO-[city_fr] 314611_280308038677113_659193356_n (1)
Special thanks to:
Michał Dymny, Marcin Świetlicki, Alek Janicki, Maciej Piotr Prus, Piotr Krajewski, Darek Foks
©Copyright for this edition:
Agata Kus, Mariusz Horanin
©Copyright for texts:
Agnieszka Gołębiewska, Marcin Świetlicki
©Copyright for reproduced works and photographs:
Agata Kus, authors of photographs and owners of works

Published by:
Gadający Pies, ul. Bożego Ciała 9, Kraków
Printed by:
Drukarnia PASAŻ, Kraków
ISBN: 978-83-944344-0-3

130 pages.