Pieszymaj w Krakowie

Pieszymaj w SZUMIE

Pandemia zamroziła działania kulturalne. Zamknięte instytucje kultury, galerie, przestrzenie sztuki sprawiły, że część działalności przeniosła się do sieci. Dziurawe tarcze antykryzysowe, obietnica stypendiów twórczych i projekty „w sieci” nie zaspokoją potrzeb ani artystek/tów, ani odbiorczyń/ców. Artystki/ści cały czas działają i czekają – tak samo jak widzki i widzowie – na powrót do normalności.

Rząd zniósł obostrzenia w przemieszczaniu się, ale weekend majowy spędzimy i tak w mieście. Kraków, który od dawna był przekształcany głównie na potrzeby turystyki w wyniku pandemii stał się miastem sklepów spożywczych, drogerii i aptek. Można po nim spacerować, ale tak naprawdę po co?

W weekend majowy artystki i artyści za pomocą swoich okien, balkonów i publicznych przestrzeni uczynią z miasta galerię. Wzorem innych tego rodzaju inicjatyw Kraków zostanie zmieniony w wystawę dla widzów-spacerowiczów i widzek-spacerowiczek, w środek wypowiedzi dla milczących jak nigdy artystów. Tym bardziej, że jest o czym mówić, protestować i wkurzać się albo po prostu dobrze bawić.

Święto artystycznej pracy w święto pracy w świecie bez pracy!

Mapa Pieszegomaja: http://tiny.cc/bu60nz

Artyści, biorący udział w wydarzeniu:
Bogdan Achimescu, Bogusław Bachorczyk, Agata Biskup, Pamela Bożek, Iwona Demko, Monika Drożyńska, Joanna Kaiser, Wojtek Kiwer, Magdalena Kościsz, Błażej Kraus, Agata Kus, Magdalena Lazar, Damian Nowak, Małgorzata Markiewicz, Grzesiek Mart doc, Litograf- Justyna Mazur, Katarzyna Olma, Joanna Pawlik, Anka Pichura, Tomasz Prymon, Joanna Sitarz, Justyna Smoleń, Michał Sosna, Michał Sroka, Łukasz Stokłosa, Radek Szlęzak, Kasia Szymkiewicz, Michał Tylka, Katarzyna Wyszkowska, Katarzyna Żeglicka, Konrad Żukowski.

kuratorzy: Izabela Zawadzka, Kamil Kuitkowski

Pamiętaj o zasadach bezpieczeństwa!
– podczas spaceru miej zasłoniętą twarz,
– zachowaj co najmniej 2-metrową odległość między innymi pieszymi.
Wszystkie aktualne zasady i ograniczenia znajdziesz pod linkiem: https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia