Makieta autorstwa Agaty Kus w hołdzie dla artysty Mariusza Wilczyńskiego

Mariusz Wilczyński 
„I wyjedź z tego miasta” 
mikrob. 1:12 galleryKuratorki: Marta Miś, Agata Kus
Produkcja: Agata Kus
wernisaż: 1.12.2022 godz. 20:00


Mało kto wie, że znany rysownik Mariusz Wilczyński w 1987 roku wystąpił gościnnie w filmie „Kingsajz” Machulskiego. Grał wówczas kata, który miał wykonać na Adasiu Hapsie wyrok śmierci poprzez „poćwiartowanie jajcarnią”. Kariera Wilczyńskiego nie potoczyła się jednak ani w stronę aktorstwa, ani więziennictwa – zajął się tworzeniem filmów animowanych. Po ponad trzydziestu latach wraca jednak do skali Szuflandii. Dla nowo powstałej galerii Mikrob., miniaturową wersję fragmentów jego wielkiej wystawy pt. „Zabij to” z Zachęty wykonała malarka Agata Kus wraz z nieformalnym kolektywem przyjaciół oraz kuratorką Martą Miś. W ramach tegorocznego festiwalu Etiuda i Anima zapraszamy do obejrzenia „I wyjedź z tego miasta” – wystawy w skali 1:12 umieszczonej w witrynie klubu Baza na Floriańskiej 15 w Krakowie.

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst

mikrob. 1:12 gallery
Niezależna, niekomercyjna, punkowa, miniaturowa galeria w skali 1:12BAZA, witryna Floriańska 15, KrakówWystawa dostępna dla zwiedzających 24/7
1.12.2022 – 1.03.2023Mikrob. Mała skala, wielcy artyści!


Partnerem wystawy jest Festiwal Etiuda i Anima 2022
Art Fest, BWA TarnówProdukcja:
Kus Studio
BAZA
ArchimodPatroni medialni:
Miesięcznik KINO
Restart

Zapraszamy również na wystawę „Zabij to i wyjedź z tego miasta” w BWA w Tarnowie oraz oprowadzanie Marty Miś i Agaty Kus w dniu 30 listopada.