Nowa płyta zespołu Neal Cassady ilustrowana obrazami Agaty Kus

 

KOSZULKI I PŁYTY- CD’S AND T_ SHIRTS

SHOP HERE

 

 

Neal Cassady
Neal Cassady to mieszanka wybuchowa. Psychodeliczne gitarowe granie łączą z euforyczną punkową energią. Silny narkotyk, mocny na płycie, mocniejszy na żywo. Drugi album Later Than You Think został nagrany w szczawnickiej chacie i krakowskim Taktik: Studio i Sala Prób. Zostanie wydany 16.03.2018 nakładem Music Is The Weapon.

 

Nowa Płyta do posłuchania: https://www.youtube.com/watch?v=M9_uIks8EAs&feature=youtu.be
Singiel: https://www.youtube.com/watch?v=fJAFhVACXNA
Live: https://www.youtube.com/watch?v=x0g09D3Gj1U

 

fot. Olga Wysopal

 

Neal Cassady& The Fabulous Ensemble to krakowska formacja, której dowodzi Neal Cassady (Świniary, RZPRDL). Na scenie tworzą dźwiękowy kolaż, inspirowany różnymi tradycjami muzycznymi. Mroczne country, hard rock, folk i rockowe ballady prosto z trzewi. Muzyka drogi przeznaczona dla kierowców ciężarówek, którzy spełniają się tylko w długich trasach. Czasem trwają one całe życie.
Zespół w składzie: Neal Cassady, Michał Dymny, Tomek Głuc, Marcin Gągola

Agata Kus jest absolwentką i doktorem Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.  W latach 2010-2014 była asystentką w atelier Pauliny Ołowskiej. Zajmuje się głównie malarstwem i wideo. Jest laureatką wielu nagród i stypendiów, w tym zwyciężczynią Międzynarodowego Biennale Sztuki Mediów WRO 2015 we Wrocławiu (Nagroda Główna za wielokanałową instalację wideo Kochanka). W roku 2017 została nominowana do Nagrody Spojrzenia Deutsche Banku i Zachęty. Jej obrazy znajdują się m. in. w kolekcji Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie, Muzeum Narodowym w Gdańsku oraz w licznych kolekcjach prywatnych w Polsce i zagranicą.

 

 

„W tę sobotę 24. 03. w Betel Klub odbędzie się koncert i premiera płyty Neal Cassady, którą miałam przyjemność zilustrować swoimi obrazami. Panowie znaleźli się już wcześniej na obrazach oraz grali koncert w Zachęta Narodowa Galeria Sztuki / Zachęta National Gallery of Art podczas wystawy Spojrzenia 2017. Jeśli ich jeszcze nie widzieliście, jest okazja! Energia, moc i luz. Na miejscu będą do zdobycia płyty, koszulki z obrazami Kusa. Będzie fajnie. Przybywajcie! Agata. ”
https://www.facebook.com/events/204961543572313/

Trzy kapele, które z gdyńską wytwórnią Music Is The Weapon mają związek przyjacielski lub na poważnie – wystąpią na jednej scenie w krakowskim klubie Betel. Dla zespołu Neal Cassady to wieczór szczególny, bo będzie to koncertowa premiera ich najnowszej płyty.
Wlot: „co łaska wsadź do puchy i kup se płyty”

 

Nowa płyta chłopaków z Neal Cassady ilustrowana moimi obrazkami już jest i można ją kupić lub słuchać w necie! Bardzo przyjemnie się do niej maluje. Linki poniżej.New album of @nealcassadymusic called #laterthanyouthink ilustrated with my paintings is now here! I am listening to it now in my studio. Thank You guys! 😎You could also listen it here: https://m.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=M9_uIks8EAs 🦆CD with my cover and more paintings inside: http://www.musicistheweapon.pl/index.php/nasze-cd/item/410-neal-cassady-later-than-you-think #nealcassady #nealcassadyandthefabulousensemble #musicistheweapon #agatakus #kus #studio #atelier @musicistheweaponpl

Publiée par Agata Kus sur samedi 17 mars 2018

 

 

WHAT YEAR IS IT? Spotkanie z Agatą Kus, koncert zespołu Neal Cassady w Zachęcie odbyło się w październiku 2017 podczas wystawy Spojrzenia. Nagroda Fundacji Deutsche Bank.
Zachęta Narodowa Galeria Sztuki

Spojrzenia – Nagroda Fundacji Deutsche Bank – konkurs na najbardziej interesującego młodego twórcę organizowany przez: Fundację Deutsche Bank, Narodową Galerię Sztuki Zachęta oraz Deutsche Bank Polska S.A.

Konkurs przeznaczony jest dla artystów, którzy są obywatelami RP i nie przekroczyli 36 roku życia. Impreza odbywa się cyklicznie co dwa lata. Do konkursu nominuje 15 osobowy komitet wybierany każdorazowo przez organizatorów. Każdy członek komitetu zgłasza trzech twórców. Laureata wybiera siedmioosobowe Jury. Podczas trwania konkursu wszystkie prace artystów prezentowane są na wystawie organizowanej w Galerii Zachęta. Pokazywane prace wybiera kurator.

Spojrzenia 2017 to już ósma edycja konkursu dla młodych polskich artystów organizowanego przez Deutsche Bank Polska S.A. oraz Zachętę — Narodową Galerię Sztuki. Piątkę finalistów wytypował komitet nominujący pod przewodnictwem malarki Pauliny Ołowskiej. W tegorocznych Spojrzeniach biorą udział twórcy urodzeni pomiędzy rokiem 1984 i 1987, reprezentujący różne części Polski, których sztukę łączy jednak zainteresowanie człowiekiem — zarówno jednostkowe, jak i w perspektywie społecznej.